Sveika

Bitkrėslės gydomosios savybės

Bitkrėslės gydomosios savybės

Bitkrėslės gydomosios savybės

Augalas daugiametė bitkrėslė turi nemažai savybių dėl kurių jį nuo seno vertina ir gerai pažįsta žolininkai bei liaudies medicinos specialistai. Tai maždaug 30-120 cm aukščio, geltonai žydintis, savo ašrtriu kvapu išsiskiriantis augalas sutinkamas mūsų kraštų pievose.

Gėlė bitkrėslė įpatinga tuo, kad kai kurias jos naudingas savybes pripažįsta ir oficialioji medicina. Bitkrėslė – plačiai paplitęs žolinis augalas kurį nesunkiai surasite ten kur daugiau laukinės augmenijos, ypač prie upių ir atviresnėse pievose.

Maždaug birželio mėnesio pradžioje bitkrėslės pasipuošia ryškiaspalviais, geltonais žiedais. Šis grožis tęsiasi apie du mėnesius, tačiau geriausias laikas rinkti bitkrėsles yra pati žydėjimo pradžia. Surinktą žaliavą saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių gerai vedinamoje, kambario temperatūros patalpoje.

Bitkrėslės gydomosios savybės

Kai kurie šaltiniai tvirtina, jog bitkrėslės daro teigiamą įtaką širdies darbui, tačiau ši informacija nėra moksliškai patvirtinta, o atlikti eksperimetai kolkas nebuvo taikyti žmonėms. Be to, buvo pastebėta, jog bitkrėslės gali padidinti arterinį spaudimą bei sulėtinti širdies ritmą.

Kosmetologijoje bitkrėslių eterinis aliejus ir ekstraktas naudojamas dėl antibakterinio ir priešuždegiminio poveikio.

Džiovintos bitkrėslėsKitos vaistinės formos

Bitkrėslių kompresai buvo naudojami pūliuojančių (nepiktybinių) žaizdų gydyme. Kitas įdomesnis receptas siūlantis pasinaudoti bitkrėslių gydomosiomis savybėmis yra skirtas riaumatizmo gydymui. Čia siūloma 50 gramų bitkrėslių žiedų užpilti muskatiniu vynu ir taip palaikyti 8 dienas. Tuomet gerti 30-40 gramų dozėmis po valgio.

Nors bitrkėslės gydomosios savybės ir yra plačiai aprašytos, tačiau niekas nerekomenduoja naudoti žolelių medicinos rimtoms organizmo ligoms gydyti. Tokiais atvejais visuomet konsultuokitės su sveikatos priežiūros specialistais ir skubiai atlikite reikiamus tyrimus.

Neabejotina bitkrėslės nauda – kovoja su kai kuriais parazitais, kartais įeiną į parazitams naikinti skirtų preparatų sudėtį.

Buvo atlikti moksliniai tyrymai su flavonoidais išgaunamais iš vaistinių bitkrėslių. Nustatyta, jog jie teigiamai veikia kepenų sekretą ir galimai yra viena iš medžiagų galinčių palengvinti hepatito simptomus.

Tarp kitų bitkrėslės vaistinių panaudojimo būdų randame:

· Gydo gastritą (hiperacidinio tipo);
· Gydo žarnyno uždegimą (kolitą);
· Gydo hipotenzija/hipotonija (žemas kraujo spaudimas);
· Gydo nervinę įtampą;

Kada negalima vartoti bitkrėslės

Jokiais būdais negalima vartoti bitkrėslės nėštumo metu. Visais kitais atvejais prieš vartojant vaistiniais laikomų augalų preparatus būtina gauti gydytojo pritarimą.

Šis vertingas vaistinis augalas bene dažniausiai yra panaudojamas kovojant su įvairiais parazitais. Nematodai užsiveisę plonajame žarnyne gali išplisti į kitus organus, pasiekti skrandį, burną, kvėpavimo takus, kepenis, šlapimo pūslę. Askaridozė ne retai sukelia skausmą, todėl gydyti ligą reikia kuo greičiau.

Paprastoji bitkrėslė

Fotografija: Štai kaip atrodo paprstoji bitkrėslė.

 

Bitkrėslė nuo kirmėlių vartojama sekančiai:

Askaridozei gydyti yra ruošiamas toks bitkrėslių užpilas

Vienas šaukštas džiovintų žiedų užpilamas ketvirčiu litro vandens;
Arbata ne verdama, bet tik užkaitinama iki virimo;
Atvėsinama;
Įdedama tarkuota česnako skiltelė;
Trims valandoms skystis paliekamas pastovėti;
Tada antpilas nukošiamas;

Vartojamas prieš miegą. Išgėrus nevaikščioti. Būtina ramiai pagulėti bent valandą.

Bitkrėslės nekenčia įvairūs parazitai ir kenkėjai – kandys, vabalai, tarakonai ir musės šalinasi šio augalo. Kadangi teisingai sudžiovinta, žydinti žolė dažnai išlaiko savo estetinę išvaizdą, jas galima tiesiog pamerkti į vazą ir taip apsaugoti savo namus nuo šių nepageidaujamų parazitų.

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti