Alavijas

Aloe Vera faktai

Kur organizme veikia alavijai?

   Alavijuose gausu maistinių medžiagų, jie pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, todėl visų pirma padeda užkirsti kelią epitelinio audinio pažeidimui, o jei audinys pažeidžiamas – skatina jo gijimą.
   Antioksidantai neutralizuoja destruktyvų laisvųjų radikalų poveikį. Laisvieji radikalai – nestabilios molekulių dalys, kurios susidaro organizme vykstant medžiagų apykaitai ir kurios aptinkamos aplinką teršiančiose kenksmingose medžiagose. Manoma, kad jie sukelia įvairius sveikatos sutrikimus, įskaitant ir kai kurias vėžio rūšis, taip pat spartina senėjimo procesą. Epitelis –– ląstelių sluoksnis, dengiantis kūną ir išklojantis su išore susisiekiančias kūno vidaus ertmes. Didžiausias epitelinis audinys – oda, tačiau epitelinis audinys taip pat iškloja žarnyną, bronchus ir genitalijas. Todėl nenuostabu, kad alavijai veiksmingi ir pažeidus odą, ir jei skundžiamės žarnyno negalavimais ar vargina astma.

Kaip alavijai veikia?

   Natūralios alavijų priešuždegiminės ir priešmikrobinės savybės kartu su juose esančiomis maistinėmis medžiagomis skatina ląstelių augimą, ir tuo pačiu spartina gijimą. Tačiau alavijai naudingi ne tik sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms. Dauguma alavijus vartojančių žmonių teigia, kad pagerėja bendra savijauta, jie tampa ramesni. Mano nuomone, žmonės taip jaučiasi dėl netiesioginio alavijų poveikio imunitetui, kuris, galima sakyti, tampa subalansuotas arba harmoningai veikiantis ir efektyviau apsaugo organizmą nuo neigiamo aplinkos poveikio.

   Alavijai – ne vaistas nuo visų ligų, juose nėra nieko stebuklingo. Mano nuomone, jie visų pirma veikia du anksčiau minėtus dalykus: epitelinį audinį ir imunitetą. Tą patvirtina daugybės žmonių atsiliepimai, o dabar tą patį rodo ir klinikinių tyrimų duomenys. Jau ne vieną šimtmetį tūkstančiai žmonių teigia, kad alavijai yra naudingi gydant įvairias odos ligas, pavyzdžiui, egzemą, psoriazę, opas, nudegimus, bėrimus, jie tinka net įgėlimams ir įkandimams gydyti. Teigiamą alavijų poveikį pajunta ir tie, kuriuos vargina žarnyno sutrikimai, pavyzdžiui, kolitas, divertikulitas ir dirgliosios žarnos sindromas. Reguliariai vartojant alavijų sultis pagerėja ir būklė tų žmonių, kurie skundžiasi dėl netinkamai veikiančio imuniteto atsiradusiais sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui, artritu, astma, povirusinio nuovargio sindromu. Todėl alavijai – papildoma priemonė įvairiems sveikatos sutrikimams gydyti.
   Kaip minėjau, teigiamą alavijų poveikį dabar įrodo ir klinikinių tyrimų duomenys, pavyzdžiui, duomenys apie opinio kolito gydymą. Tačiau svarbu, kad visada, kai abejojama dėl diagnozės arba kai būklė negerėja, žmonės pasitartų su gydytoju. Nustatyti diagnozę patiems gali būti labai pavojinga, nes daugelio rimtų sveikatos sutrikimų požymiai yra panašūs į lengvesnių sveikatos sutrikimų požymius.

Kokie alavijų produktai?

   Mano nuomone, vidinė lapų želė yra geriau nei alavijų sultys, gaminamos panaudojant visą alavijo lapą, nes iš viso alavijo lapo gaminami produktai yra filtruojami ir dažnai yra koncentruoti. Kai gamybos procese naudojamas filtras, iš produkto gali būti pašalintos sudedamosios medžiagos, apie kurias dar nežinome. Kalbant apie vartotojams skirtus produktus, Tarptautinė alavijų mokslo taryba (angl. IASC) leidžia naudoti terminą „sultys“ apibūdinant gėrimą, kuriame yra viso labo 15% alavijų. Tuo tarpu norint produktą vadinti „žele“, jame turi būti mažiausiai 85% alavijų. Net pirkdami produktą, pagamintą iš vidinės lapų želės, pažiūrėkite, ar ant jo yra Tarptautinės alavijų mokslo tarybos patvirtinimo antspaudas.

Kodėl alavijai tokie naudingi?

   Alavijas – tai kokteilis, kuriame gausu maistinių medžiagų. Kai visos šios medžiagos veikia kartu, poveikis yra daug stipresnis, nei būtų tuo atveju, kai kiekviena medžiaga veiktų atskirai. Taip yra todėl, kad jos veikia tarsi komanda, kai viena medžiaga stiprina kitos poveikį, – šis reiškinys vadinamas sinergija. Be to, alavijai yra augalai adaptogenai, o tai reiškia, kad jie padidina bendrą organizmo atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, pavyzdžiui, infekcijai ar stresui.
[tabs tab=”Kas yra alavijai?”]

[tab id=1]
Kas yra alavijai?

   Alavijas, dažnai vadinamas „stebuklinguoju augalu“, „tyliuoju gydytoju“, „nudegimų augalu“ ir net „gydomuoju augalu“, turi daugybę pavadinimų, naudojamų jau maždaug 4000 metų, per kuriuos šis nuostabus gydomasis augalas buvo labai naudingas žmonijai.

   George’as Ebersas 1862 m. pirmasis nustatė, kaip seniai alavijas yra naudojamas. Jis rado 3500 m. pr. Kr. parašytą papirusą, kuris pasirodė besąs gydomųjų augalų sąrašas. Vėliau kiti tyrėjai aptiko įrodymų, kad alavijas buvo naudojamas Senovės Kinijoje ir Indijoje. Jį taip pat sėkmingai naudojo graikų ir romėnų gydytojai. O vienoje legendoje pasakojama, kad Aristotelis įtikino Aleksandrą Didįjį užkariauti Sokotros salą Indijos vandenyne, kad turėtų dideles atsargas alavijų gydyti sužeistiems kareiviams, grįžusiems iš sėkmingos kampanijos Persijoje 333 m. pr. Kr. Egipto karalienės Nefertitė ir Kleopatra labai vertino šį augalą kaip grožio puoselėjimo priemonę.

   Nors yra daugiau nei 200 alavijų rūšių, tik penkios iš jų turi gydomųjų savybių. Viena iš jų – Aloe Barbadensis Miller – pasižymi veiksmingiausiomis gydomosiomis savybėmis. Tai vienintelė rūšis, galinti vadintis tikruoju alaviju. Alavijai – sukulentai, išvaizda primenantys kaktusus, tačiau iš tiesų priklauso lelijinių šeimai, kaip ir svogūnai, česnakai ir šparagai. Augalui subrendus galima išimti vidinę želę, ją užkonservuoti ir išpilstyti į butelius – taip gaunamas gėrimas, beveik visiškai identiškas natūralioms šio augalo sultims.

   Teigiamą alavijų poveikį pajusime gerdami sultis – jos veiks priešuždegimiškai, sklandesnė taps imuniteto veikla. Alavijai gali būti maišomi ir su kitomis sudedamosiomis dalimis – taip gaminami kremai ir losjonai išoriniam naudojimui, kurie maitina odą ir gerina jos būklę.

   Kad produktas būtų iš tiesų veiksmingas, alavijai turi būti pagrindinė sudedamoji dalis. Ieškokite produktų, kuriuose daug alavijų.
[/tab]
[/tabs]

Apie autorių

Liepa Gradauskaitė

Liepa Gradauskaitė

Manęs dažnai klausia: "Liepa, ar sunku gyventi sveikai?" Atsakau, kad kartais sunku pradėti gyventi sveikiau kuomet turime daug nenaudingų įpročių. Tačiau pradėjus domėtis ir supratus, kad sveikas gyvenimas nėra vien tik draudimai ir apribojimai, bet ir pažinimas, sąmoningumo ugdymas - viskas pasidaro elementaru.

Teksto komentarai

Komentuoti